Jeśli nie chcesz być zapomnianym szybko po śmierci, albo zaraz pisz rzeczy warte przeczytania,
albo czyń rzeczy warte opisania.

 - Benjamin Franklin

Dorian Rochowski

Dorian Rochowski

"Ojciec dyrektor" tego przybytku. 

URL strony: http://www.rochowski.org

Odświeżyłem Informator Górski

W ostatnich miesiącach więcej czasu poświęciłem na projekty, które z różnych powodów zostały przeze mnie zarzucone / zaniedbane w ostatnich latach. Jednym z nich jest Informator Górski - strona o turystyce górskiej, którą stworzyłem na bazie Fanpage'a Facebookowego "Miejsca w Górach, o których nie miałeś pojęcia", a obecnie - po prostu - Informator Górski.

Odróżnianie prawdy od kłamstwa w Interencie. Rosyjska (i nie tylko) dezinformacja

Na pierwszym roku studiów historycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach miałem przedmiot o dumnej nazwie "Wstęp do badań historyczmych", prowadzony wtedy przez obecnego profesora Ryszarda Kaczmarka. W dzisiejszych czasach, zmodyfikowana wersja tego przedmiotu powinna trafić do kanonu nauczania na poziomie licealnym. Nie dlatego że potrzebujemy więcej osób badających historię, a dlatego, że największą wartością tego przedmiotu była nauka krytycznego przyjmowania informacji i ich weryfikacji. W dzisiejszych czasach jest to szczególnie potrzebne ze względu na dostępność nieprzefiltrowanej wiedzy w Internecie a także, a może głównie, ze względu na działalność komórek szerzących dezinformacje działających na zlecenie Rosji i (prawdopodobnie) innych mocarstw.

Nowe miejsce na trening w Katowicach. Moje miejsce

Bardzo dawno nie pisałem na tym blogu. W zasadzie to już chyba... 7 lat? W tym czasie dużo się działo, zacząłem kilka projektów webowych - strony Fitnessowy.NET, Informator Górski, potem moja strona trenerska... Wszystko to zabierało czas, którego zabrakło na prowadzenie tego bloga. Napisałbym że się to zmieni, ale... bym skłamał. Dlatego nie owijając w bawełnę zapraszam na moje miejsce - stacjonarne. Czyli do mojego studia treningu personalnego LIFT, które otwarłem w Katowicach

Jak NIE robić szeptanki na Facebooku

Przed chwilą zaatakowała mnie reklama GrupoLar budującej w Warszawie osiedle Nowy Tarchomin, o którym zresztą było dość głośno niedawno za sprawą... "oryginalnego" gospodarowania przestrzenią wokół budynków i "delikatnego" odpłynięcia inwestora od rzczywistości w przygotowywaniu wizualizacji. Pomijam już eksperckie przygotowanie reklamy - na pewno kierowanie przez Facebooka reklam tego typu inwestycji do osób mieszkających 300 kilometrów od miejsca realizacji ma jakiś (głęboko ukryty) sens, ale to co mnie zaciekawiło to profil, a raczej oceny na tym profilu.

Subskrybuj to źródło RSS

Wybrane wpisy

Sprzęt

Jaki rower kupić?

Jaki rower kupić?

14 marzec, 2015

Podstawowe pytanie na które należy sobie odpowiedzieć przed kupnem roweru to "do czego ...

Blog

Fitnessowe pierdololo: Tabata

Fitnessowe pierdololo: Tabata

14 styczeń, 2015

Tabata to jeden z najpopularniejszych (przynajmniej w teorii) programów treningowych. Pat...

Blog

Jaka jest Twoja wymówka?

Jaka jest Twoja wymówka?

17 wrzesień, 2014

Wbiegnięcie kilku pięter po schodach sprawia Ci problem, po założeniu spodni nad paski...

Blog

Facebook - Twój codzienny Test Inteligencji.

Facebook - Twój codzienny Tes…

23 styczeń, 2012

Facebook. 800 + milionów aktywnych użytkowników, miliardy informacji przekazywanych w c...