Jeśli nie chcesz być zapomnianym szybko po śmierci, albo zaraz pisz rzeczy warte przeczytania,
albo czyń rzeczy warte opisania.

 - Benjamin Franklin

Dorian Rochowski

Dorian Rochowski

"Ojciec dyrektor" tego przybytku. 

URL strony: http://www.rochowski.org

Odświeżyłem Informator Górski

W ostatnich miesiącach więcej czasu poświęciłem na projekty, które z różnych powodów zostały przeze mnie zarzucone / zaniedbane w ostatnich latach. Jednym z nich jest Informator Górski - strona o turystyce górskiej, którą stworzyłem na bazie Fanpage'a Facebookowego "Miejsca w Górach, o których nie miałeś pojęcia", a obecnie - po prostu - Informator Górski.

Odróżnianie prawdy od kłamstwa w Interencie. Rosyjska (i nie tylko) dezinformacja

Na pierwszym roku studiów historycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach miałem przedmiot o dumnej nazwie "Wstęp do badań historyczmych", prowadzony wtedy przez obecnego profesora Ryszarda Kaczmarka. W dzisiejszych czasach, zmodyfikowana wersja tego przedmiotu powinna trafić do kanonu nauczania na poziomie licealnym. Nie dlatego że potrzebujemy więcej osób badających historię, a dlatego, że największą wartością tego przedmiotu była nauka krytycznego przyjmowania informacji i ich weryfikacji. W dzisiejszych czasach jest to szczególnie potrzebne ze względu na dostępność nieprzefiltrowanej wiedzy w Internecie a także, a może głównie, ze względu na działalność komórek szerzących dezinformacje działających na zlecenie Rosji i (prawdopodobnie) innych mocarstw.

Nowe miejsce na trening w Katowicach. Moje miejsce

Bardzo dawno nie pisałem na tym blogu. W zasadzie to już chyba... 7 lat? W tym czasie dużo się działo, zacząłem kilka projektów webowych - strony Fitnessowy.NET, Informator Górski, potem moja strona trenerska... Wszystko to zabierało czas, którego zabrakło na prowadzenie tego bloga. Napisałbym że się to zmieni, ale... bym skłamał. Dlatego nie owijając w bawełnę zapraszam na moje miejsce - stacjonarne. Czyli do mojego studia treningu personalnego LIFT, które otwarłem w Katowicach

Jak NIE robić szeptanki na Facebooku

Przed chwilą zaatakowała mnie reklama GrupoLar budującej w Warszawie osiedle Nowy Tarchomin, o którym zresztą było dość głośno niedawno za sprawą... "oryginalnego" gospodarowania przestrzenią wokół budynków i "delikatnego" odpłynięcia inwestora od rzczywistości w przygotowywaniu wizualizacji. Pomijam już eksperckie przygotowanie reklamy - na pewno kierowanie przez Facebooka reklam tego typu inwestycji do osób mieszkających 300 kilometrów od miejsca realizacji ma jakiś (głęboko ukryty) sens, ale to co mnie zaciekawiło to profil, a raczej oceny na tym profilu.

Subskrybuj to źródło RSS