Jeśli nie chcesz być zapomnianym szybko po śmierci, albo zaraz pisz rzeczy warte przeczytania,
albo czyń rzeczy warte opisania.

 - Benjamin Franklin

Nisim przeciw wypadaniu włosów - opinia

Parę tygodni temu zrobiłem sklep internetowy firmie będącej dystrybutorem szamponów i odżywek Nisim - służących głównie powstrzymywaniu wypadania włosów, pobudzania ich wzrostu, przyspieszania etc. Jako iż jestem już "po 30tce" to w pewnym sensie dotyczy mnie problem wypadania włosów - klasyczne "zakola" i dość duża ilość gubionych włosów. W ramach 'gratisu" dostałem od firmy parę próbek - Nisim New Hair Biofactors (zapobieganie wypadaniu włosów) oraz Nisim FAST (przyspieszanie wzrostu włosów).

Jako iż z tej drugiej opcji - przyspieszania wzrostu włosów - nie zamierzałem korzystać część otrzymanych próbek dałem znajomej fryzjerce do przetestowania, samemu zostawiając sobie szampon powstrzymujący wypadanie włosów. Wcześniej miałem kontakt jedynie z DX2, który zraził mnie do stosowania takich środków (po DX2 włosy mi się wysuszył i zaczęły wypadać jeszcze szybciej niż dotychczas), no ale jak dają to czemu nie spróbować.

Pierwsze wrażenie

Nie jestem "blogerem lifestyle'owym" ani nie mam doświadczenia w pisaniu takich recenzji, więc napiszę parę rzeczy na które ja osobiście zwróciłem uwagę. Dostałem szampon w dwóch wersjach - dla włosów suchych/normalnych oraz dla włosów przetłuszczających się/normalnych. Moje włosy są raczej normalne, więc mogłem swobodnie wypróbować oba szampony.

Zapach tego pierwszego (do włosów suchych) bardziej przypomina mi mydło aniżeli klasyczny szampon. Włosy po myciu były dość gładkie, ale już po kilkunastu godzinach miały skłonność do delikatnego przetłuszczania. Do mycia codziennego - OK, ale jak ktoś myje zwykle rzadziej to może mu to przeszkadzać.
Nisim do włosów przetłuszczających się ma przyjemny, pomarańczowy zapach. Włosy po myciu są jakby "lżejsze" niż w przypadku szamponu dla włosów suchych, nie było też zjawiska przetłuszczania się - mogłem swobodnie myć głowę co drugi dzień.

Działanie - powstrzymuje wypadanie włosów czy nie?

W skrócie: działa. Po kilku myciach zauważyłem mniejszą ilość wypadających włosów, a po dwóch tygodniach stosowania wypadanie prawie całkowicie ustało. Teraz przy myciu głowy naprawdę sporadycznie mam pojedyncze włosy w odpływie. Nie miałem przy tym żadnych efektów ubocznych - swędzenia skóry czy jakiegoś innego "efektu specjalnego" którego można by się spodziewać w przypadku tego typu szamponów (DX2 podrażniał).

Co ważne, szampon okazał się bardzo wydajny: saszetka (10 ml) wystarczała na 2 mycia głowy (czyli 2x 2 - bo myję zawsze dwa razy), z tym że włosy mam obecnie krótkie (3-5 cm) więc u kobiet lub mężczyzn o długich włosach na pewno zużycie będzie większe.

Generalnie, mnie te próbki przekonały i najpewniej zamówię dla siebie ten szampon, bo zwyczajnie fajnie jest wychodzić spod prysznica i nie musieć wyciągać włosów z odpływu. O tym że dobrze jak ich więcej zostaje na głowie to nawet nie wspominam ;-)

Fotki wkrótce.

Linki:

Sklep internetowy Nisim - tam możecie kupić m.in. wspomniane środki na wypadanie włosów

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.