Jeśli nie chcesz być zapomnianym szybko po śmierci, albo zaraz pisz rzeczy warte przeczytania,
albo czyń rzeczy warte opisania.

 - Benjamin Franklin

Jak NIE robić szeptanki na Facebooku

Przed chwilą zaatakowała mnie reklama GrupoLar budującej w Warszawie osiedle Nowy Tarchomin, o którym zresztą było dość głośno niedawno za sprawą... "oryginalnego" gospodarowania przestrzenią wokół budynków i "delikatnego" odpłynięcia inwestora od rzczywistości w przygotowywaniu wizualizacji. Pomijam już eksperckie przygotowanie reklamy - na pewno kierowanie przez Facebooka reklam tego typu inwestycji do osób mieszkających 300 kilometrów od miejsca realizacji ma jakiś (głęboko ukryty) sens, ale to co mnie zaciekawiło to profil, a raczej oceny na tym profilu.

Czytaj dalej...

Nowe regulacje EU-VAT mogą zatruć nam wszystkim życie

W telegraficznym skrócie: od 1 stycznia mają zostać wprowadzone nowe regulacje EU-VAT, które zmienią/utrudnią życie KAŻDEGO PRZEDSIĘBIORCY który sprzedaje dobra cyfrowe osobom prywatnym z krajów UE. Może jednak jeszcze nie jest za późno, i warto podpisać petycję o zawieszenie wprowadzania tego prawa. O co w nim chodzi? Teoretycznie założenia są dobre - mają uratować miliony euro niepłaconych podatków które się "gubią" w przypadku transakcji wewnątrzwspólnotowych. Zmianie ma ulec sposób naliczania podatku VAT w transakcjach - obecnie jest naliczany zgodnie z miejscem działalności sprzedającego, a po zmianach - ma być naliczany zgodnie z miejscem zamieszkania kupującego. Brzmi niewinnie?

Czytaj dalej...

1&1 - najgorszy hosting i obsługa klienta w Polsce?

Firma 1&1 Internet to jeden z światowych potentatów na rynku usług hostingowych, a jednocześnie firma, której sukcesu nigdy nie zrozumiem. Czy naprawdę ponad 13 milionów klientów którymi chwali się 1&1 jest tak naiwnych, czy też jakość świadczonych przez tą firmę usług poza granicami naszego kraju jest lepsza? Tego niestety nie mogę stwierdzić, mogę jednak z własnego doświadczenia powiedzieć, że zarówno jakość świadczonych usług jak i jakość obsługi klienta nie mogła być gorsza. Ale od początku...

Czytaj dalej...

Google sajgon w najlepszym wydaniu

Ostatnie dni to dla mnie ciągła praca nad poprawą jakości moich stron zapleczowych, tworzenia nowych i optymalizacji stron w celu uzyskania jak najlepszych wyników w wyszukiwarce Google po wprowadzonych niedawno przez wujka Google zmianach. W zasadzie to można powiedzieć że zmiany cały czas następują. Po wprowadzonej 25 kwietnia aktualizacji algorytmu wyszukiwania (Panda), kilka dni później Google nałożyło ręcznie kary dla wielu polskich firm - w tym potentatów - którzy podczas pozycjonowania korzystali aktywnie z systemów wymiany linków.  Do tego ostatnie zwiększenie roli lokalnych wyników wyszukiwania pod wieloma hasłami. Można powiedzieć że dla wielu firm pozycjonujących to rzeź - szczególnie dla tych, które zainkasowały pieniądze z góry na dłuższe okresy czasu, a pozycjonowały się zabronionymi metodami.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS