Jeśli nie chcesz być zapomnianym szybko po śmierci, albo zaraz pisz rzeczy warte przeczytania,
albo czyń rzeczy warte opisania.

 - Benjamin Franklin

Piwa nie będzie Wyróżniony

A miało być tak pięknieW chwili kiedy zaczynam pisać ten artykuł jest godzina 23:45, 30 kwietnia 2010 roku. Według marcowych obietnic p. prezydenta Andrzeja Dziuby, w kwietniu na terenie Jaroszowic i Wygorzela powinny być zakończone prace kanalizacyjne i położony asfalt. Jako że już w momencie, kiedy p. prezydent składał swoje obietnice wydawało mi się nierealnym zakończenie prac w podanym terminie, napisałem wtedy artykuł "Prezydentowi gratulujemy", w którym złożyłem obietnicę, że jesli do końca kwietnia zostanie położony asfalt, a ja będę mógł dojechać równą jak stół, świeżo wyasfaltowaną drogą na Wygorzele, kupię p. prezydentowi czteropak Tyskiego i osobiście zaniosę do Urzędu Miasta.
No cóż - tak jak się spodziewałem - piwa dla Prezydenta nie będzie, bo jedyny fragment mojej trasiy przejazduna Wygorzele który został wyasfaltowany, to ulica Dworska, z której - w moim przypadku, skorzystałbym na odcinku ok. 100 metrów. Pozostałe 1500 metrów w dalszym ciągu jest niewyasfaltowane, a co więcej - na kilku odcinkach ciągle są prowadzone prace związane z budową kanalizacji. Z moich informacji wynika też, że podwykonawcy mają "zejść" z tego terenu do końca lipca, a więc "trochę" później niż nam obiecywano.
Jako że chciałem jakoś udokumentować poziom zaawansowania prac, na końcu artykułu znajduje się seria zdjęć z większości ulic dzielnic Jaroszowice i Wygorzele (nie dojechałem na Goździków i Jana, które - z tego co wiem - dalej są rozkopane i nie ma na nich śladu asfaltu).

Zanim jednak przejdę do zdjęć, chcę napisać jeszczę parę słów od siebie.
Na Wygorzelu spory odcinek ulicy wykonywała firma EM Michalewicz z Tychów, która - w odróżnieniu od innych wykonawców - wyjątkowo przykładała się do pracy i zminimalizowania utrudnień dla mieszkańców. W miarę możliwości sprzątali wokół siebie a po skończonej pracy doprowadzali drogę do stanu użyteczności dla okolicznych mieszkańców. Swoją drogą, była to jedna z niewielu firm których postępy było widać z dnia na dzień.

Co do poziomu "utrzymania" dróg lokalnych... parę dni po poprzednim artykule, w czasie zainteresowania prasy, mediów - rzeczywiście przykładano się do zasypywania większych dziur, jednak z biegiem czasu jakoś się to "rozmywalo". Przez pewien czas najgorzej wyglądała ul. Spokojna, obecnie chyba "prym" jeśli chodzi o dziury ma ulica Jaroszowicka, na której cały czas trwają prace kanalizacyjne.
Na szczęście, jest lepiej niż było pod koniec ubiegłego roku czy na początku tego, jednak i tak kolejnych parę misek olejowych zostało rozbitych w tym rejonie.

OK, parę fotek (z komentarzem) poniżej...

ul. Łączna. Przywrócona do stanu pierwotnego, asfaltu niestety nie będzie.

ul. Dworska. Pozytywne zaskoczenie - równy, ładny asfalt na całej długości.

ul. Samochodowa - płyty położono, mieszkańcy na asfalt zapewne jeszcze długo poczekają.

ul. Mysłowicka - dziury, niby zasypane kamieniem ale i tak można w kilku miejscach koło urwać.

ul. Miodowa - asfalt został położony już w ubiegłym roku

ul. Jaroszowicka - na całej długości obraz nędzy i rozpaczy.

Na tym odcinku ciągle trwają jeszcze prace
ul. Krzywa - brak asfaltu

ul. Jaroszowicka - odcinek od ul. Krzywej do SP2 praktycznie na całej długości jest pozbawiony nawierzchni

ul. Kościelna - nic się nie zmieniło od marca

ul. Spokojna - asfaltu nie widać, ale przynajmniej zasypano rekordowe koleiny które tutaj powstawały...

ul. Rymarska
ul. Jaroszowicka, odcinek Rymarska - Ligonia. Ciągle trwają prace

ul. Sportowa  - brak asfaltu na całej długości

ul. Ligonia - jedyna wyasfaltowana ulica na Wygorzelu

ul. Wspólna (niestety, dopiero po zmroku miałem czas podjechac) - brak asfaltu na całej długości

ul. Długa - brak asfaltu

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.