Jeśli nie chcesz być zapomnianym szybko po śmierci, albo zaraz pisz rzeczy warte przeczytania,
albo czyń rzeczy warte opisania.

 - Benjamin Franklin

Szykują się zmiany :)

Kiedyś miałem więcej czasu na prowadzenie tego bloga. Teraz... no, braki są zauważalne gołym okiem:) Pracy sporo, ale to dobrze, gorzej jakby jej nie było. W ostatnim czasie udało się ukończyć parę nowych stronek, kilka kolejnych jest praktycznie na ukończeniu i czekają na ostatnie szlify. W sumie wszystko w dobrym kierunku idzie :-)

Czytaj dalej...

Bo szewc bez butów chodzi ;-)

W końcu miałem na tyle czasu, żeby zrobić stronę internetową swojej firmy. Blog jest drugi w kolejce z rzeczy "do zrobienia" po portalu Enduro nad którym pracuje od kilku miesięcy... Przydałoby się poszerzenie layoutu i lekkie odświeżenie strony połączone z aktualizacją treści. Przyjdzie na to pora:)

Czytaj dalej...

Dawno mnie tutaj nie było ;-)

Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu na blogu. Brak czasu? A może lenistwo? Może to i to... Mam nadzieję że jednak uda się to zmienić i w najbliższym czasie uda mi się go regularnie aktualizować. Na początek trochę prywaty - od 1 grudnia oficjalnie prowadzę własną firmę - Rozwiązania Informatyczne Omega. Główny zakres działania to realizacje web'owe (strony www, sklepy internetowe, pozycjonowanie) oraz doradztwo w obrębie użytkowania i wdrażania oprogramowania geoinformacyjnego - GIS - ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań opartych o darmowy silnik Quantum GIS. Poza tym - outsourcing informatyczny ze szczególnym uwzględnieniem administracji sieci wewnątrzfirmowych.

Tyle jeśli chodzi o teorię. W praktyce mam już za sobą pierwsze zlecenia - 2 "bliźniacze" strony dla Centrum Klinkieru z Katowic - sklep internetowy z klinkierem oraz strona firmowa Centrum. Kolejnym zleceniem z poletka "webmasteringowego" była realizacja strony agencji artystycznej PRYM ART.

Jeśli chodzi o czas wolny to już od dłuższego czasu spędzam go głównie w górach, na rowerze. W zimie również, szczególnie podczas takiej "zimy" jak tegoroczna, gdzie śniegu jest jak na lekarstwo...

Czytaj dalej...

Autoreklama ;-)

Fragment strony przeze mnie zrobionejW poprzednim wpisie napisałem że mniej czasu poświęcam pisaniu bloga ze względu na pracę, teraz mogę pochwalić się efektami:-) W ostatnim czasie zrobiłem trochę stronek, w tym między innymi stronę biura nieruchomości Dom-Mat, które też pozycjonuje pod hasłem Nieruchomości Tychy, czy też strony małżeństwa lekarskiego, Adama i Anety Synowskich - strona gabinetu zajmującego się leczeniem zawrotów głowy oraz gabinetu psychiatrycznego w Tychach. Obie stronki oparte były na jednym layoucie ze zmienioną szatą kolorystyczną, dzięki czemu koszty realizacji zostały znacząco obniżone :-)
Oprócz tego niedawno skończyłem stronki Tomka Czekaja, świetnego tatuażysty - Tommicrazy Tattoo, Ruchu Autonomii Śląska - oddział południowy RAŚ oraz fotografa ślubnego Darka Nowakowskiego. Ta ostatnia stronka jest dopiero w trakcie zmiany DNS i pojawi się w internecie w przeciągu 48 godzin.
Szczerze mówiąc ta ostatnia strona stanowiła dla mnie swego rodzaju wyzwanie, bo bałem się o efekt końcowy - klient chciał aby strona była wykonana w wyjątkowo "nieślubnych" kolorach, z użyciem dość mocnych kolorów typu pomarańcz, zieleń itp. Myślę że udało mi się wybrnąć z tego obronną ręką, chociaż samemu wolałbym zrobić stronkę typowo-ślubną, białą z jakimiś ozdobami. Ogólnie lepiej czuje się w robieniu stron bardziej stonowanych, funkcjonalnych.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS