Jeśli nie chcesz być zapomnianym szybko po śmierci, albo zaraz pisz rzeczy warte przeczytania,
albo czyń rzeczy warte opisania.

 - Benjamin Franklin

Tommy Emmanuel

Tommy Emmanuel jest najprawdopodobniej znany dużej części odwiedzających ten blog. Jest jednym z najlepszych gitarzystów fingerstyle na świecie, a już na pewno - jest najbardziej z nich rozpoznawalnym.
Tommy dość wcześnie zaczął swoją karierę muzyczną - jego ojciec odkrył jego, i jego brata - Phila - talent bardzo wcześnie, dzięki czemu Tommy już w wieku 9 lat był profesjonalnym muzykiem. Kolejne lata to gra na gitarze rytmicznej oraz perkusji, po czym przyszła kolej na gitarę elektryczną. W kolejnych latach grał jako gitarzysta solowy w projektach "The Southern Star Band" i "Dragon". Z tą ostatnią grupą odbył nawet tournee po Europie jako support Tiny Turner.
Na szczęście - Tommy zdecydował się wkrótce na karierę solową. Jego muzyka szybko zdobyła uznanie w środowisku gitarzystów fingerstyle, a szczególnie Tommiego upodobał sobie Chet Atkins, jeden z najbardziej znanych amerykańskich muzyków country. Rozwój internetu i powstanie portalu Youtube nadało jego karierze nowy pęd, a jego twórczość trafiła na ekrany monitorów i do głośników ludzi, którzy wcześniej nawet nie wiedzieli że TAK można grać na gitarze...
Tommy wielokrotnie odwiedzał Polskę, grając zarówno w klubach, teatrach jak i na scenie plenerowej. Ostatni jego występ miał miejsce w sierpniu 2008 roku we Wrocławiu.


 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.