Jeśli nie chcesz być zapomnianym szybko po śmierci, albo zaraz pisz rzeczy warte przeczytania,
albo czyń rzeczy warte opisania.

 - Benjamin Franklin

Normalsi - "Łódzki Fenomen" Wyróżniony

NormalsiNormalsi, nazywani "Łódzkim fenomenem", rozpoczęli swoją muzyczną działalnośc w 1999 roku. Po 10 latach aktywności ich twórczośc dalej pozostaje szerzej nieznana poza ośrodkami akademickimi i Łodzią, w której zresztą Normalsi są w stanie zapełnić największe sale swoimi fanami.

Zespół tworzy muzykę na pograniczu rocka i grunge'u, przy czym na szczególną uwagę zasługują ballady Normalsów - "Nie ma mowy", "Do stracenia" czy "Patologia". Doskonały wokal Chypisa w połączeniu z ambitnymi, dobrymi tekstami powoduje że przekaz artystów trafia bezpośrednio do głowy i serca słuchacza, a utwory zostają w pamięci przez długi okres czasu.
Normalsi cały czas tworzą muzykę niekomercyjną, trudną, dlatego też media "nie podchwyciły" tego zespołu jako wartego promowania na swojej antenie. Oczywiście - zdarzały się pojedyncze występy, jak ten u Kuby Wojewódzkiego, jednak to było za mało, aby zespół stał się popularny wśród szerokiej publiczności.
W promocji zespołu poza Łodzią pomogli muzycy z zespołu Coma, zapraszając często Normalsów na wspólne koncertowanie - zresztą w chwili obecnej za "garami" Comy siedzi były bębniarz Normalsów - Adam Marszałkowski. 

Obecnie zespół tworzy kwartet:

  • Piotr "Chypis" Pachulski - wokal, gitara elektryczna
  • Mirek "Koniu" Mazurczyk - gitara elektryczna
  • Marcin "Rittus" Ritter - gitara basowa
  • Krzysztof Szewczyk - instrumenty perkusyjne

www.normalsi.pl

Poniżej parę klipów z twórczością zespołu oraz linki do kompletnych płyt zespołu (Normalsi udostępnili je za darmo!)
Pełna płyta - Dekalog czyli piekło muzykantów
Pełna płyta - Soliquium


Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.