Logo
Wydrukuj tę stronę

Każdy ma swoje 5 minut Wyróżniony

Alicja JanoszMam talent, Idol, Po prostu tańcz i tym podobne programy stworzone w celu "kreowania gwiazd" atakują nas z każdej strony. Czy się włączy telewizor, weźmie do rąk gazetę czy choćby wejdzie na onet.pl pełno jest wykreowanych przez media osobistości, które pojawiły się znikąd, i które - bez nieustannego tworzenia wokół nich szumu medialnego - mogą zniknąć w bardzo krótkim czasie, i nikt o nich nawet nie będzie pamiętał (przykład - Ala Janosz). Czasem jednak warto taki program obejrzeć, choćby ze względu na to, aby sobie uświadomiśc ile nieodkrytego jeszcze talentu jest na świecie, który tylko czeka aby ktoś go dostrzegł.

Poniżej zamieszczam klipy paru ciekawych - moim zdaniem - wykonawców z różnych krajów, którzy niekoniecznie zaszli daleko, ale w jakiś sposób to co sobą zaprezentowali do mnie trafiło.

 Cas Haley zająl drugie miejsce w amerykańskiej edycji "Mam Talent", i mimo że nie wygrał miliona dolarów które były główną nagrodą, może poczuć się zwycięzcą. Jego promocją zajął się profesjonalny zespół, znalezł wytwórnię która wydała jego płytę oraz został endorserem (artystą promującym markę) Fendera.
http://www.myspace.com/cashaley

Taylor Ware w chwili występu miała zaledwie 12 lat, a zaprezentowała poziom wykonania nieosiągalny dla wielu "gwiazd" naszej sceny muzycznej. Jasne - jodłowanie jest monotonne, ale poziom w jakim panuje nad swoim głosem jest rewelacyjny. Jej nieszczęściem jest to, że została po występie zaszufladkowana i osadzona "w krainie Jodłowców", a płyta o idiotycznym tytule "America's Yodeling Sweetheart" tylko ją tam dodatkowo okopała.
Mam nadzieję że wraz z wiekiem trudniej będzie jej menagementowi ją sprzedawać jako słodką, jodłującą dziewczynkę i kiedyś pokaże swoje możliwości wokalne wykonując swój, ambitniejszy repertuar.
http://www.myspace.com/taylorwareofficial

Paul Potts wygrał Brytysjką edycję "Mam talent" w 2007 roku. W momencie kiedy startował w programie nie był tak naprawdę amatorem - występował w amatorskiej operze, miał za sobą lekcje u Pavarottiego, opłacone z własnych pieniędzy, jednak - jak twierdzi - nie występował nigdy dla zysku. Niezależnie od tego, występ w BGT był dla niego furtką do kariery i dużych pieniędzy. Ma podpisany kontrakt płytowy z wytwórnią Syco/Columbia, na koncie wydane 2 albumy oraz wiele zagranych koncertów. Ze sprzedawcy telefonów komórkowych w dość krótkim czasie stał się milionerem (zarobił już ponad 5 mln funtów) i osobą powszechnie rozpoznawalną.
http://www.paulpottsofficial.com/gb/

Alicja Janosz wygrała polskiego idola w roku 2002, główną nagrodą był kontrakt płytowy z wytwórnią Sony BMG Poland z którego szczęśliwie się "wymiksowała" w czerwcu 2009 roku. Jej kariera została wygaszona po tym, gdy prawdopodobnie odmówiła "chodzenia na smyczy" i chciała realizować się muzycznie w tym co lubi, a nie tym co akurat rynek oczekuje. W ostatnich latach rzadko koncertuje, występując w zasadzie jedynie z zapazyjaźnionymi zespołami "Indios Bravos" i "HooDoo Band", na współpracy z którym szczególnie się koncentruje.
http://www.myspace.com/alicjajanosz

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.