Jeśli nie chcesz być zapomnianym szybko po śmierci, albo zaraz pisz rzeczy warte przeczytania,
albo czyń rzeczy warte opisania.

 - Benjamin Franklin

Potęga Photoshopa Wyróżniony

Połowa nastolatek zarejestrowanych na naszej-klasie potrafi w podstawowym zakresie (powiększenie piersi, usunięcie pryszczy, wygładzenie skóry) używać Photoshop'a. jednak poza tym nie ma wizji na obróbkę kompleksową zdjęcia, która mogłaby nadać mu nowy charakter. W przypadku znajomego fotografa, Marcina Schabka, jest trochę inaczej. Z średnio-udanej fotki którą od niechcenia "cyknąłem" podczas ostatniego wypadu w góry, potrafił zrobić bardzo dobry obraz człowieka patrzącego w dal, kontemplującego naturę.

Oryginalne zdjęcie zostało zrobione po zmroku, w złych warunkach oświetleniowych aparatem Nikon D90 ustawionym na ISO 800 z przesłoną F5,3 czasem migawki równym 1/10 sekundy, w dodatku "z ręki".
Najpoważniejszym moim błędem podczas robienia fotografii było nieodczekanie aż turystka Sylwia wyjdzie mi z kadru, co poskutkowało niechcianą osobą blisko centrum zdjęcia, przysłaniającą dużą część obrazu.

Fotografia po obróbce przez Marcina zyskała całkowicie nowy klimat. Wymazał Sylwię, zmienił balans i paletę kolorów, dodał szumy imitujące starą fotografię i delikatne winietowanie przy rogach zdjęcia.
Zarys postaci jest po tych zabiegach tylko delikatnie dostrzegalny, o czym można przekonać się oglądając pełną fotografię poniżej.

 Zdjęcie po obróbce
Zdjęcie oryginalne

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.