Jeśli nie chcesz być zapomnianym szybko po śmierci, albo zaraz pisz rzeczy warte przeczytania,
albo czyń rzeczy warte opisania.

 - Benjamin Franklin

Pszczyna / Dolce Vita welcome to! Wyróżniony

Wczoraj wieczorem przyjechał do mnie dawno niewidziany kuzyn, mieszkający na stałe w Niemczech. Po porannej wyprawie do Tesco zdecydowalismy się pojechać do Pszczyny, do pałacowego parku. Park co prawda w zimie nie robi specjalnego wrażenia, szczególnie w ciągu dnia, jednak warto było pojechać tam z innego powodu. Sylwia zaciągnęła nas do kawiarni / lodziarni Dolce Vita, która okazała się bardzo przyjemnym lokalem "na poziomie".
Wystrój stonowany, bez pstrokacizny. Widać że ktoś, kto lokal projektował miał pomysł i pieniądze na jego realizację. Uprzejma obsługa, bardzo bogate, świetne graficznie, choć już trochę podniszczone menu. Kolejnym pozytywnym zaskoczeniem była muzyka - z głośników słychać było utwory Anny Marii Jopek, jakiś smooth-jazz - bardzo przyjemne, nieprzeszkadzające w rozmowie klimaty.
Sposób podania kawy również przypadł mi do gustu. W piance cappucino umiejętnie narysowano "wzorki", do kawy latte dołączono cukier palony na patyku. W lokalu było bardzo czysto, zarówno na sali jak i w toaletach.

 
Podsumowując - polecam lokal wszystkim którzy są w Pszczynie, mają trochę czasu i chcą go mile spędzić w spokojnym miejscu. Połozenie - 2 przecznice od rynku, tuż przy parku pałacowym - również czyni lokal atrakcynym punktem do odwiedzenia.

 Dolce Vita Pszczyna
Dolce Vita Pszczyna
Dolce Vita Pszczyna
Dolce Vita Pszczyna

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.