Jeśli nie chcesz być zapomnianym szybko po śmierci, albo zaraz pisz rzeczy warte przeczytania,
albo czyń rzeczy warte opisania.

 - Benjamin Franklin

Sylwestrowo Wyróżniony

Dzisiaj Sylwester, wraz z Sylwią i dość liczną ekipą znajomych i znajomych - znajomych wybieramy się w góry - w okolice Ujsoł do ośrodka Kubiesówka. Mam nadzieję że auto nie będzie humorzaste, a nowozakupione opony się sprawdzą w górskich warunkach.
Pomijając już kwestie przerwy świąteczno-noworocznej, ostatnie dni były dosyć dziwne. W branży muzyczno-rozrywkowej chyba jest niewielu normalnych ludzi, bo większość zachowuje się jakby tak na dobrą sprawę nie miała pojęcia co chce robić.

Ze strony włascicieli lokali - każdy by chciał wszystko za darmo, a najlepiej by było jeszcze żebyśmy za zorganizowanie koncertu nic nie brali, bo przecież to artyści występują, a nie my. Super, tylko że żeby taki występ zorganizować trzeba zrobić plakaty, rozwiesić je, uzgodnić patronaty medialne, wypromować wydarzenie w sieci, a później - być na takim koncercie, zrobić zdjęcia a na koniec je jeszcze obrobić. Jeśli ktoś nie rozumie tego że to jest praca, to trudno, niech załatwia wszystko na własną rękę, na pewno na tym dobrze wyjdzie :) 
Artyści też nie są lepsi, stosują podwójne cenniki, i często się łapiemy na tym że ktoś próbuje robić bokami. Swoją drogą, ich (artystów) ciągłe wojny między sobą są zabawne, kiedy się na to patrzy. Zamiast obiektywnego spojrzenia na cudzą twórczość i osiągnięcia wszędzie jest pełno jadu i zazdrości.
Jeśli chodzi o ośrodki kulturalne... w ogromnej większości rządzą znajomości, w zasadzie nikt tej branży solidnie nie kontroluje, więc są kwiatki takie jak to, że niektórzy muzycy mogą sobie załatwić kilk dobrze płatnych koncertów w ciągu roku w jednym ośrodku, nawet jeśli na widowni na koncertach gromadzą po 10-15 osób. 

Dla nas, jako Agencji, najbliższe 2-3 miesiące okażą się decydujące. Mamy pomysł na ściągnięcie do Tychów ciekawych zespołów, takich jak chociażby opisywani przeze mnie niedawno Normalsi. oprócz tego - większośc decyzji w budżetówkach będzie podejmowana w tym okresie. Oby się udało...

W ramach bonusu - w dziale rowery umieściłem test mojego autorstwa amortyzatora Reba Race U-Turn. Zapraszam do lektury, a wszystkim tu zaglądającym - życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Oby był lepszy niż 2009...

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.