Jeśli nie chcesz być zapomnianym szybko po śmierci, albo zaraz pisz rzeczy warte przeczytania,
albo czyń rzeczy warte opisania.

 - Benjamin Franklin

Przed testem... Wyróżniony

Fix or Recycle - DilemmaW najbliższym czasie planuje zakup ceramizera do silnika, bo mój Escort zaczyna pokazywać oznaki zużycia. Żeby mieć obraz działania ceramizera wczoraj sprawdziliśmy z kolegą kompresję w moim silniku,i - dla porównania - w jego (ma taki sam, z przebiegiem ok. 500 tyś km w Mondeo - co jakiś czas miał lany motodoktor).
Pomiar mojego silnika pokazał już pewne zużycie motoru - kompresja na cylindrach 25-24-25-26, co nie jest złym wynikiem (źle jest jak spada do 22-23), ale dobrym też nie jest. Dla porównania sprawdziliśmy silnik Szymona, i obaj przeżyliśmy szok. Silnik z półmilionowym przebiegiem trzyma fabryczne parametry... i to w Fordzie. Kompresja na  cylindrach wahała się między 31,5 a 32 atmosfery, przy stanie fabrycznym 32 atm.
W dalszym ciągu zastanawiam się który produkt wybrać, ale prawdopodobnie wybiorę coś ze "średniej półki", bo Motor Life+ jest dla mnie odrobinę za drogi. Ciekaw jestem efektów - mnie by w zupełności zadowoliło podniesienie kompresji do 28 atmosfer, bo oleju ten silnik i tak nie pali...
Cóż - pożyjemy - zobaczymy.

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.